Електронні бібліотеки

РЕСУРСИ ОБМЕЖЕНОГО ДОСТУПУ

Research4Life – проєкт, який забезпечує для науковців доступ до елек­трон­­них книг, жур­на­­лів, баз даних багатьох видавництв світу. У 2022 ро­ці Research4Life надав вченим із Украї­ни без­кош­товний доступ до своїх ресур­сів. Повний пере­лік ресурсів, до яких на­да­но дос­туп (станом на сер­пень 2022 року для вчених та осві­тян з Украї­ни відкрито понад 148 тис. книг, більш як 40 тис. журналів, десятки баз даних), можна пере­гля­ну­ти за поси­лан­ням, зазначивши у від­по­від­них полях назву країни та тип установи.

До вашої уваги також тематичні портали Research4life:

  • Hinari – одна з найбільших у світі колекцій літератури у сфері біомедицини й охорони здоров’я;
  • AGORA – цифрова бібліотека, присвячена сільському господарству та харчовій промисловості;
  • ARDI – надає доступ до інформації у сфері науки і техніки;
  • GOALI – портал, присвячений праву та соціальним наукам, зокрема політиці, економіці, філософії, історії тощо;
  • OARE – містить інформаційні ресурси про довкілля, зокрема матеріали з екології, географії, енергетики тощо.

Логін для входу на сайт: UKR024. Пароль для входу на сайт: 81249.

JSTOR – цифрова бібліотека, що містить понад 12 млн науко­вих статей, книг, зобра­­жень і першо­дже­рел. Кура­тори платфор­ми ретельно доби­рають високо­цито­вані журна­ли, формую­чи колекції, і це забезпе­чує високу популяр­ність JSTOR серед науков­ців. Універ­си­тет одержав доступ до архівних статей JSTOR. З повним пере­ліком журналів можна ознайо­митись за посиланням. Доступ трива­тиме з 8 бе­резня до 8 травня 2024 р. і надавати­меться через локальну мережу.

eLibraryUSA – електронна бібліотека США, що надає доступ до бага­­тьох навчаль­­­них і наукових плат­форм, преси і відео. Зокрема через бібліотеку можна пере­гля­дати бази наукових статей Academic Search Premier та JSTOR, а також дисерта­цій­ну базу ProQuest Dissertations & These Global. Для реє­стра­­ції потрібно заповнити фор­му за поси­лан­ням. Замість амери­кан­­ського пункту доступу слід обрати поле “Інше” і вказати у ньому “Ukraine”. Одразу після реєстра­ції ви одер­жите електронну пошту і пароль для входу в бібліо­теку.

Платформа SagePub – навчальна база видавництва Sage Publishing, що міс­тить ресур­си з соціо­логії, психо­ло­гії, педагогіки, географії, бізнесу, соці­аль­ної роботи тощо. Платформа охоплює такі розділи:

  • Sage Video Collections (навчальні відео);
  • Sage Business Products (бізнес-ресурси);
  • Sage Research Methods (матеріали для проведення наукового дослідження);
  • Sage Data (ресурси для роботи з даними);
  • Sage Knowledge (академічні видання);
  • CQ Press Library (ресурси, присвячені політиці й урядуванню);
  • Sage Skills Products (матеріали з формування професійних якостей);
  • Sage Campus (окремі онлайн-курси).

Працівники та студенти ЛНУ ім. Івана Франка можуть отри­мати тим­часо­­вий без­кош­тов­­ний доступ до будь-якого з роз­ді­лів плат­фор­ми. Для цього потрібно запов­нити від­по­від­ну форму за поси­ланням і ввести у поле Email свою пошту на домені lnu.edu.ua. Логін і пароль для доступу до курсу автоматично надій­дуть на вка­зану пошту.

Labster – платформа, яка пропо­нує понад 300 симуля­цій віртуаль­них лабо­ра­­торій із біо­хімії, гене­тики, біотехно­логій, фізики та інших пред­метів з еле­мен­тами геймі­фі­ка­ції. Для україн­­ських виклада­чів і студен­тів, вчителів і учнів доступ­ні матеріа­ли лабо­ра­­торії, серед яких тео­ретич­ні блоки, посіб­ни­ки та вікто­рини. Відтепер корис­ту­­вачі можуть ще й дода­вати до курсів власні тес­то­ві питання та пере­гля­дати аналі­ти­ку – ця функ­­­ція допо­може вчи­те­лям і ви­кла­­да­чам. Без­кош­тов­ний доступ для закла­дів освіти трива­ти­ме до 25.10.2024 р. Для того щоб отри­­мати дос­туп до плат­фор­ми, просимо викла­да­чів Уні­вер­си­тету запов­нити Заявку на приєднання до платформи Labster.

The America House Kyiv OverDrive Library – безкоштовна віртуальна бібліотека, від­кри­та для укра­їн­ців віком від 14 років. Бібліотека про­по­нує широкий вибір ви­дань англій­ською мовою: художньої літератури та нон-фікшн на теми культури, історії, науки та підприєм­ництва. Працює на базі сервісу OverDrive, який дозволяє позичати цифровий контент. Щоб отримати доступ до ресурсу, необхідно запов­нити реєстраційну форму.

Bloomsbury Medieval Studies – цифровий ресурс, створений для дослід­ників і виклада­чів середньо­вічної історії та куль­тури. Він виріз­няється серед інших гло­баль­ним під­ходом і дозво­ляє усвідо­мити універсаль­ний характер середньо­віч­ного світогля­ду та спо­собу життя. Мате­ріа­­ли платфор­ми різ­но­ма­нітні за регіо­нальним охоп­ленням (цивілі­зація Майя, Корейське коро­лівство Сілла, Ефіопія) і за тема­тикою (середньо­вічна іконо­графія, королів­ські династії, психічні захво­рювання, інва­лід­ність). Серед матеріалів – першо­джерела, нау­кові моно­гра­фії, супро­від­ні та мето­дич­ні мате­ріали від Bloomsbury та інших про­від­них видав­ництв у цій галузі, зокрема IB Tauris, Arc Humanities Press та Amsterdam University Press.

Відкрийте для себе таємни­чий світ Середньо­віччя, пере­йшовши за посиланням. Доступ три­ватиме з 14 бе­резня до 25 квіт­ня 2024 р. і нада­ва­ти­меться через локаль­ну мережу універ­ситету.

Ресурс складається з чотирьох колекцій:

  1. Bloomsbury Medieval Studies: Core Collection. До колек­ції вхо­дять Encyclopedia of the Global Middle Ages (з оригіналь­ними статтями та тема­тич­ними огля­дами про середньо­вічне сус­піль­ство, імперії та колонії, подо­рожі та мігра­цію, торгів­лю та обмін, духов­не життя тощо), яка регу­лярно онов­люється; най­новіші моно­графії та нау­кові статті із ко­мен­­тарями до першо­джерел, напи­сані та рецен­зовані про­відними вченими; плани лек­цій, ске­ро­вані на ознайом­лення студен­тів із середньо­вічними руко­пи­сами, картами та старо­вин­ними книгами плат­форми.
  2. Medieval Clothing and Textiles надає доступ до повного ката­логу про­відних між­дисцип­лі­нар­них щоріч­ників середньо­віч­ного одягу та текстилю Boydell & Brewer. Матеріали колек­ції охоп­люють широку геогра­фію та діапазон періо­дів від ран­нього Середньо­віччя до Від­ро­джен­ня та торка­ються таких попу­ляр­них тем, як історія маску­лізму та фемі­нізму; християн­ський культ і релі­гій­ний одяг; представ­лення одягу та тексти­лю в літера­турі, гобеле­нах і мистецтві тощо.
  3. Medieval Life and Culture – це 38 електрон­них книг, ретельно відіб­ра­них експер­тами редакцій­ної консуль­та­тивної ради Bloomsbury Medieval Studies, присвя­чених різ­ним аспектам повсякден­ного життя, зокрема сім’ї, роботі, їжі, одягу, спорту, мові, літера­турі, освіті, гендер­ним ролям, соціаль­ним звичаям, роман­тичним стосун­кам тощо.
  4. Medieval World Reference Library – це 14 багато­том­них довід­кових праць (історич­них енцикло­педій, біо­гра­фіч­них слов­ників тощо), які на­дають сту­ден­­там і викла­дачам стислу інфор­ма­цію про різні предметні галузі середньо­­вічної культури.

Loeb Classical Library – це колекція творів давньо­грець­ких і давньо­рим­ських авторів, видав­цем якої є Harvard University Press. Заснов­ником цієї книго­збірні був Джеймс Леб, від­мий гелленіст і філан­троп, який запо­вів свою біб­ліотеку Гарвард­ському універ­ситету. Видання зазнали числен­них редагу­вань, і сьогодні англій­ський пере­клад тво­рів відпо­відає вимо­гам сучасної англій­ської мови, що уможлив­лює їх доступ­ність для чита­чів у будь-якій точці світу. Біб­ліо­тека охоплює всі жанри кла­сич­ної літера­тури.

Користувачі можуть читати видання у білінгваль­ному ре­жимі (одночасно англій­ською та мовою ори­гіналу) або увім­кну­ти відобра­ження сторінок однією мовою. Щоб користу­ва­тись усіма можли­вос­тями біб­ліо­теки, потрібно створити особис­тий профіль.

Доступ до біб­ліотеки трива­тиме з 14 березня до 14 травня 2024 р. і нада­вати­меть­ся через локаль­ну мережу універ­ситету.

Duke University Press – масштабне американське видавництво, яке щороку ви­пус­кає близько 140 нових книжок і 55 журналів, а також постійно попов­нює свою електронну колекцію. Універ­ситет отримав доступ до електронних журналів видав­ництва. Це видання з історії, економіки, математики, філософії, літератури і мистецтва.

Для роботи із журналами слід пере­йти за посиланням. Доступ три­ва­тиме з 14 березня до 14 червня 2024 р. і можли­вий у локальній мережі.

ACM Digital Library – цифрова бібліотека у сфері комп’ю­тер­них наук, при­зна­чена для нав­чання, науко­вих досліджень і ака­де­міч­ного спів­ро­біт­ництва. Платфор­ма охоплює:

  • повнотекстову колекцію усіх видань ACM, най­більшої міжна­родної орга­нізації у комп’ю­терній галузі: журналів, матеріалів конфе­ренцій, науково-популярних журна­лів у сфері техніки, бю­ле­те­нів та книг;
  • колекцію ретельно відібраних повно­тексто­вих публіка­цій від окре­мих видав­ців;
  • комплексну бібліографічну базу даних “Наста­нови ACM щодо літера­тури у сфері комп’ютер­них наук”.

Доступ до бібліотеки триватиме з 14 березня до 13 квітня 2024 р. і нада­ва­тиметься через локальну мережу.

CulOnline  – відкритий онлайн-доступ до понад тисячі книг видав­­ницт­ва “Центр навчаль­­­ної і прак­тичної літе­ратури” (ЦУЛ) з різ­них категорій знань: підруч­ники та навчаль­ні посіб­ники з аудиту, бухгал­тер­­сько­го та кад­ро­вого облі­ку, фінан­сів, еконо­міки, мене­джмен­ту, марке­тингу, права, психо­логії, гума­ні­тар­них, при­род­ничих та тех­ніч­­них наук; кодек­си, закони та науково-прак­тич­ні комен­­тарі законо­дав­ства Украї­ни. Зазна­­­чені катего­рії літера­тури можна пере­глянути з користу­вацьких ПК в локальній мережі уні­вер­си­тету на сайті www.culonline.com.ua.

Логін для входу на сайт: LNU. Пароль для входу на сайт: library.

Посилання на українські та європейські електронні бібліо­теки та архіви – в розділі “Рекомендовані ресурси” на сайті Бібліотеки.