Майстер-клас до Дня Незалежності

До Дня Незалежності України в Науковій бібліотеці Університету відбувся майстер-клас мисткині петриківського розпису Ольги Черьомушкіної. Петриківський розпис – надзвичайно цікавий феномен української традиційної культури, що зародився у с.Петриківка на Дніпропетровщині. Побутові речі з візерунками в стилі петриківського розпису збереглися ще з XVII століття. Передання свідчить, що назва Петриківки пов′язана з іменем останнього гетьмана Січі Петра Калнишевського, а перші достовірні відомості про селище сягають 1772 року. У 2012 році Міністерство культури України визначило петриківський розпис об’єктом нематеріальної культурної спадщини України, а 2013 року це народне мистецтво було внесено до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО.

Петриківський розпис має певні унікальні особливості, які вирізняють його з-поміж інших технік малювання, як от: квітка-цибулька, надзвичайно тонкі лінії – “опушування”, які роблять пензликом з котячої шерсті, а також розпис передбачає малювання елементів пальцями, стане у пригоді й рогіз, стеблинами якого часто малюють пелюстки квітів.

Сьогодні петриківський розпис підкорив серця багатьох українців. У різних куточках України можна не тільки побачити елементи оздоби, виконані у цій техніці, але й навчитись створювати таку красу самотужки. Тож співробітники та читачі найдавнішої книгозбірні України, шануючи рідні традиції, спробували створити свої перші візерунки у стилі петриківського розпису. Дякуємо Ольга Черьомушкіна за плекання української народної культури та прагнення поділитися цією красою.

Вікторія Кметь