Історія літографії. Мистецтво на камені (ВІДЕО)

Літографія є однією з найцікавіших технік графіки. Вона була винайдена у кінці XVIII ст. актором і сценаристом Алоїзом Зенефельдером і аж до початку ХХ ст. залишалася чи не найпоширенішим способом графічного друку. Вона була задіяна як у промисловій, так і у станковій графіці.

У літографічній техніці працювали такі визначні митці, як Франциско Гоя, Теодор Жеріко, Ежен Делакруа, Анрі Матісс, Пабло Пікассо, Марк Шагал та багато інших. Вона могла бути як засобом передачі мистецьких чи філософських ідей, так і знаряддям пропаганди. ЇЇ успішно застосовували для ілюстрації друкованої продукції – плакатів, афіш, журнальних ілюстрацій, листівок, мап.

У Науковій бібліотеці Львівського національного університету ім. І. Франка зберігається колекція плакатів початку ХХ ст. більшість з яких надрукована саме у техніці літографії.

Про все це та більше у новому відео на нашому Youtube-каналі розповідає Оксана Галабурда, реставратор відділу наукової реставрації Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка.